Prohlášení  BÍDNÍKŮ

Shromáždění každou středu 12 - 13 hod. Brno, nám. Svobody

od 12. listopadu 2014 mimo svátky

 

My Bídníci jsme normální, obyčejní lidé, kteří žijí pod hranicí příjmové chudoby – prostě bídně živoříme. Je nás v Česku asi milion. Protože se situace stále zhoršuje, jsme nuceni, chceme-li přežít, pozvednout svůj hlas, nalézt svou hrdost a přihlásit se v této společnosti o své základní lidské právo na existenci, právo na život.

Víme, že politika je o střetu zájmů. To platí zvláště pro naši slabou vládu, klátící se pod vlivem různých zájmových skupin a zlodějů. Proto musíme vyvinout náš silný tlak lidí v bídě, aby se zavedla zásadní sociální opatření. Je ověřeno, že pro základní přežití (jídlo, bydlení, ošacení a zdravotní péči) musí mít dospělá osoba čistý příjem aspoň 11 tisíc korun měsíčně. Je jedno, zda se jedná o člověka zaměstnaného, nezaměstnaného, či důchodce. Toto minimum – ZARUČENÝ PŘÍJEM musí dostat každý! Je na vládě, jaká zásadní opatření zavede k zabezpečení této jistoty k přežití. Je evidentní, že z ekologických důvodů už nesmíme navyšovat drancování přírody, neboť již dnes přetěžujeme ekosystém dvojnásobně. Zbývá nám tedy pouze omezení konzumního obžerství bohatých, racionalizace celého hospodářství a zavedení plné zaměstnanosti včetně změny důchodu. Churavý systém se musí transformovat do nového modelu.

Uvědomujeme si, že někteří z nás už spadli na sociální dno, zařadili se mezi nepřizpůsobivé – závadné osoby, kteří se už sami bez odborné pomoci ve speciálních střediscích z toho nedostanou. Nechceme prioritně peněžní dávky, ale společensky užitečnou práci dle zdravotního stavu. Nechceme být příživníci. Samozřejmě víme, že poctivá práce musí být odměněna více než příjem dávky. Nelze však nadále trpět nehorázné rozdíly ve mzdách!

My Bídníci nevládneme a ani nechceme, máme však představu, jak by mělo NOVÉ HOSPODÁŘSTVÍ vypadat. Náš požadavek na zaručený příjem je 11 tis. Kč/měs. čistého. Při 168 hodinách tj. 65,-- Kč/hod. Je nám jasné, že za poctivou práci je třeba zaplatit podstatně více než za příjem dávky - těch chceme co nejméně. Chceme pracovat a tímto navrhujeme minimální hod. mzdu pracujících 100,-- Kč/hod., tedy 16,8 tis. Kč/měs. čistého. Nynější „hospodáři a podnikatelé“ nás budou považovat za blázny, neboť by museli výrazně propouštět. Jistě, ale to je efekt současného chorobného systému. Z důvodu již evidentního nového MOTIVU PŘEŽITÍ musíme však přejít na NOVÉ PLÁNOVANÉ ŘÍZENÉ EKOLOGICKÉ hospodářství respektující limity přírody a životního prostředí.

Naše představa není návrat k nemohoucímu rozkradačskému socialismu. Je to skok do NOVÉ EPOCHY UVĚDOMĚLÉ SPOLEČNOSTI nezbytný k přežití!

 

Lidé, dejme se dohromady!

 

Nechceme se stát zloději, zločinci nebo popelnicovými lidmi!

 

Přátelé, je to na nás!                                                                                   www.jirkaklub.cz