< návrat zpět

EKOLOGICKÁ POLITIKA , VZKAZY, NAZORY


Téma: Cikánské geny... rss

Zaslal/a 22.4.2018 7:32

páteční relace Jak to vidí-ohlas
------------------------------------------
Všichni? Jistěže takoví nejsou všichni, ale 90% ano. Žádný psycholog Vám neřekne na kameru a do TV či rozhlasu (aby nebyl za rasistu a xenofoba proto, že mluví pravdu o výsledcích testů, aby nepřišel o práci, která ho baví) co zjistil při vyšetření cikánů. Jejich IQ díky neustálému souložení mezi příbuznými značně utrpělo, nejsou schopni vystudovat ani ZŠ, až na čestné výjimky.

Nejsem žádný xenofob ani rasista. Mám mezi cikány své kamarády a známé. S jejich dětmi jsem ještě za totality, psávala na výletech do lesů, s paní učitelkou Kalandrovou, úlohy. Jejich rodiče, ač doma, je nikdy nevzali do lesa, nikdy s nimi nepsali úkoly, nikdy si s nimi nepovídali pohádky....Naučila jsem se, jak s nimi zacházet. Ale za sousedy je prostě nechci. Farář, který vedl každý týden kroužek fotbalu, kde byli jen cikáni, v hovoru v rozhlasu podotkl, že to ho ale mrzí, že když jim věnoval tolik času, přesto mu pokaždé z fary něco zmizelo. Pravidelně každý týden, po 17 let! Nedokážou nekrást.
Zkušenost dalšího z mých kamarádů, pro jehož firmu cikáni už 10 let pracují. Pochopitelně, že na černo. Jinak to ani nejde. Oni totiž nejsou schopni chodit do práce každý den a čekat na peníze. Buď se objeví a vykopou výkop, nebo se neobjeví a vykope jej někdo jiný. Peníze tentýž den na ruku, jinak to nejde. Ani ti "lepší" z nich, třeba členové hudebních skupin, nejsou schopni chodit pravidelně do práce. Ani když mají vystoupení. Marně se jim ipresário snaží vysvětlit, že je-li ohlášený koncert jejich spolku, je nutné ho absolvovat, jinak zaplatí nemalou pokutu. Nezajímá je to, neřeší to.

Měli jsme je nechat kočovat. A nikoliv je živit. Nedávej rybu, nauč je ryby chytat!
Jednoznačně se jedná o parazity naší společnosti a já, která znám tisíce lidí, neznám jediného, který by v tomto nefandil panu Tomio Okamurovi, neb v tomto má pravdu a všichni to ví. Jen nevíme, jak ho podpořit.

A nechce se mně věřit, že někdo v této republice by ještě nevěděl, co jsou za sousedy. Skočte se optat do Ústí nad Labem, do ulice Matiční, jakými jsou sousedy! Ptejte se v Chomutově, Mostě, Ústí. Ano, mnoho lidí se bojí. Divíte se, že se bojí? Lidé se dnes bojí mnohem více než za totality, vždyť už zase se nosí pouze jeden, a to ten korektní, leč lživý názor. A nikdo v době takového chaosu, jaký zde vládne, nechce přijít o práci. Z čeho by platil hypotéku na bydlení, které si, na rozdíl od cikánů, musí pořizovat sám? Ano, sem jsme se dostali po téměř 30 letech od takzv. revoluce.

Navzdory těmto osobním zkušenostem přeji všem probuzené jaro.

Věra Jelínková


Nebyly zaslány žádné odpovědi.