< návrat zpět

EKOLOGICKÁ POLITIKA , VZKAZY, NAZORY


Téma: KDE JE EKOLOGICKÉ NEBEZPEČÍ ? rss

Zaslal/a 24.4.2018 8:25

Kde je EKOLOGICKÉ NEBEZPEČÍ ?
-------------------------------------------------
Je krásné počasí 24. dubna a já se už třetí den koupu v brněnské přehradě. Stromy kvetou a zelenají, ptáčci zpívají. Obchody jsou plné potravin i zboží všeho druhu . Pořadatelé se předbíhají v nabízení zábav všeho druhu, cestovky jsou plné zámořských leteckých prospektů. Lidé se dožívají vysokého věku, zdravotnictví problémy zvládá .....
Tak co to vlastně ten Jirka Ohnutek má, proč bubnuje na poplach ?

Podívejme s na to podrobněji
Bydlím v paneláku v Kohoutovicích u lesa, pěkné místo. Skoro denně chodím pěšky přes lesní oborudo Komína na MHD, je to tak hodina. Po cestě vidím v jehličnatém lese až třetinu poničeného lesa větrnými smrštěmi , kůrovcem a suchem. Lesní pohodu mi téměř denně kazí řev motorů z autodromu. Za krásného počasí se jdu vykoupat na přehradu. Voda se však ke koupání musí udržovat stálým provozem drahých umělých technologií, které potlačují sinice. Doléhá sem také hluk z autodromu a mnohdy burácení motorkářů po silnici okolo přehrady. Policie nadměrný hluk neměří, nepostihuje a tak i v noci projíždějí " hrdinové randálu " městem a budí lidi ze spaní.

Pohodu v bydlení mi kazí také různí škůdci - vandalové, na které adekvátně prakticky nikdo nereaguje.Nejsou zákony, orgány nemají pravomoci , politici to ani nevyžadují...!

Tak máme v lese i okolí poházené odpadky, rozbité zastávky MHD, počmárané fasády...
Ale i někteří vážení občané nosí ke kontejnerům věci , které patří do sběrného dvora (nábytek, koberce, lina, počitače...). Aut už je zde tolik , že nevlezou na parkoviště. Přičemž mnozí motoristé v zimě auto nejprve nastartují a pak jdou čistit okna. Mám zde mladého souseda, který i teď nejprve nastartuje svoji Fabii (asi diessel) a pak si venku zakouří než odjede...ještě, že nemám okna na parkoviště.
Máme také nedaleko pronajatou zahrádku - na Jurance (od města) ve svazu zahrádkářů. Nájem nám (máme ji od r. 1998) neustále nestoudně roste , teď opět o 33% ! Přičemž se vlastně zdarma staráme o veřejnou zeleň a mnozí do úprav i značně investujem. Mezi spustlými zahrádkami (soukromými) se nám zde usadili na chatách mladí bezdomovci, kteří pálí klidně i plasty. Již 3 krát jsem na ně volal policii. Nic si z toho nedělají - radnice na ně nemá páky. Žijeme ve státě BEZ AUTORITY !

Jezdívám také do středu města i k nádraží. Zde lze pozorovat výrazný přírustek cikánské populace, jejich frekventovaná trasa je na úřady pro dávky. Bezdomovců (nový prvek tohoto systému) má Brno asi 2000. Většina je nemocných a hygienicky závadných . Přesto se zcela volně pohybují mezi ostatními. Zasmraďují MHD, hrabou se v obchodech v potravinách, straší na veřejnosti i s alkoholem - lidi se jim vyhýbají - politici téměř nereagují.
Doprava zvláště letecká a automobilová se již zcela vymkla ekologickým mezím.
Jen nad Evropou je denně ve vzduchu přes 22 tisíc letadel . To dohromady s raketami výrazně poškozuje atmosféru - tvorbu počasí !
Automobily - v ranní a odpolední špičce obrovské zácpy, město neprůjezdné. A to ještě plánovači rozvoje města, si přejí další koncentraci lidí do již přelidněných center !
Zemědělská půda ztrácí svoji kvalitu - humus a je ji stéle méně , pořád se zastavuje. Potraviny jsou převážně vyráběny co nejlevněji - bez ohledu na kvalitu a ekologické externality...
Létáme do kosmu, zkoumáme atom - hledáme nekonečnou energii, to vše za miliardy !
Přičemž peníze jsou PŘÍRODNÍ ZDROJE +LIDSKÁ PRÁCE .

My co máme přes 60 roků máme už paměť , která umí porovnat RŮST za dané období. Vidíme všude ono bujení, obrovský nadkonzum , SYSTÉM max. zisku a k tomu přímou úměrou PONIČENÉ ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ.

TAK SE PROSÍM NEDIVTE, ŽE BUBNUJI ALARM ... www.jirkaklub.cz

Pěkné dny Jirka

P.S. ve STŘEDU 25. dubna od 16:30h mám BESEDU O EKOLOGII v Kohoutovicích v místnosti nad knihovnou Libušína třída 27 - točna trolejbusu.


Nebyly zaslány žádné odpovědi.