< návrat zpět

EKOLOGICKÁ POLITIKA , VZKAZY, NAZORY


Téma: Cikánské děti rss

Zaslal/a 25.4.2018 21:06

Můj názor není korektní, leč je skutečný, pravdivý
Dobrý den,
nejde o můj názor, jde o názor mlčící většiny, zejména lékařů, psychologů, pedagogů a jejich asistentů. Ti všichni, stovky těchto lidí v mém okolí, všichni brojili proti inkluzi, názor, že vzdělavatelné jsou všechny děti je po výtce nesprávný, zavádějící, způsobující jen další a další problémy.

30 let jsem žila v brněnském Bronxu, kde jsou dnes již 3 cikánské školy, znám jejich ředitele i učitele na nich. To, co do dětí během týdne učitelé dostanou, to za víkend malí cikáni zapomenou.

Chyba je v rodině. Všichni víme, jak důležité pro děti je vývoj do jejich tří let. Potřebují dotyk, mazlení, podněty, číst pohádky, seznamovat se se světem pomocí her.....to všechno v cikánských rodinách nedostanou. Kolem Brna jsou nádherné lesy, příroda. Tyto děti je nikdy neviděly, rodiče, byť nezaměstnaní a povalující se doma, jim přírodu neukážou, nedávají podněty, leda k lumpačinám, bohužel. Situace je taková a je marné neustále korektně lhát o tom, že vše je jinak a obracet skutečnost vzhůru nohama.

Samoživitelky své děti posílají MHD načerno (neb nemají peníze na takzv. šalinkarty) do vzdálených škol, kam nechodí cikáni. Nesnášenlivosti a rasismu v tom není ani za mák. Tyto mámy totiž ví, že jejich děti by se v cikánské škole vůbec nic nenaučily, a chtějí pro své děti to nejlepší, jako všechny matky.

S pozdravem Věra Jelínková

P.S. Mimochodem v Brně může asistenta dělat kdokoliv, kdo projde kolem školy, znám více případů, kdy asistenti jsou lidé, kteří nikdy nic společného se školou a vzděláním neměli, podle toho to na školách i vypadá.
Zatímco v našich třídách nepsali hrubky ani propadlíci, dnes je klidně píší vysokoškoláci a úroveň vzdělání se stále snižuje.

Ale protože se u nás už opět nosí pouze jeden názor, ten korektně lživý, sluchu se mi asi nedostane. Smutné, že?


Nebyly zaslány žádné odpovědi.