< návrat zpět

EKOLOGICKÁ POLITIKA , VZKAZY, NAZORY


Téma: TOTALITA EU naplno ! 2 rss

Zaslal/a 26.4.2018 6:15

RE: TOTALITA EU naplno
Obávám se že s Vámi nesouhlasím. Pane Ohnutek, jsme spolu v SVJ, já jako místopředseda a vy jako obyvatel. Mám vaše kontaktní údaje rozdávat lidem na požádání? Můžu, ale pak Vám bude chodit nevyžádaná pošta jako se to nyní děje v případě pana Šány, který jednou za půl roku všem v SVJ pošle, jestli nechcou med. Banální případ, mohlo by to ale dopadnout hůř kdyby Vaše kontaktní a osobní údaje získal nějaký jiný např mentálně ne uplně stabilní obyvatel.

Smysl toho nařízení není omezit komunikaci, ale chránit Vaše data. To nařízení vám nezakazuje komunikovat. Pokud chcete s někým ale mluvit, musíte zvednout zadek a jít přímo za tím oním Frantou a řict si o mail, telefon, údaje o náboženském vyznání, sexuální orientaci... Je jen na Frantovi, jestli Vám to poví.
GDPR zaručuje, abych Vám o Frantovi všechno tohle nevykecal- pokud ty data mám jako organizace k dispozici. A stejně tak Frantovi o Vás. Spolu si ale v hospodě můžete povídat jak dlouho chcete o čemnoliv.

Vás už se to možná netýká, ale moje generace a ti co jdou po nás žijeme hodně na síti. A nemáme rádi když facebook, google nebo třeba i náš stát dává reklamním agenturám, politikům a korporacím údaje o tom co se mám líbí, koho jsme volili, kdo jsou naši přátelé...

Já ten zákon nevnímám jako "diktát" EU. Hergot vždyť je to jeden z mála zákonů, který jde proti korporacím a bezbřehému konzumnímu kapitalismu.
Naopak. Tenhle zákon nás odlišuje od Ameriky (kde lidi jsou zboží korporací) nebo Číny (kde lidi jsou majetkem a zbožím státu). Věděl jste třeba, že Čína zavádí povinnou socialní síť pro všechny číňany, kde budete dostávat hodnocení podle toho jak moc jste "správný" občan? Hidnocen budete právě na základě vašich údajů - co se vám líbí, co nakupujete, s kým se přátelíte, co sdílíte za články...

Naštěstí pro nás jde Evropa jiným směrem.
(Jan Coufal)


Nebyly zaslány žádné odpovědi.