< návrat zpět

EKOLOGICKÁ POLITIKA , VZKAZY, NAZORY


Téma: ZEDNÁŘSKÉ TESTY rss

Zaslal/a 28.4.2018 7:28

ZEDNÁŘSKÉ TESTY
-----------------------------
Když si přečtete letáček NABÍDKA EKOLOGICKÉ OSVĚTY tak si řeknete - co je ten Jirka zač, proč to vůbec dělá ? Když se pak ještě dovíte, že ho to stálo už 32 roků života a přes milion kč jeho soukromých peněz , tak si většina řekne.....blázen. Ano, uvědomuji si to také...
Co však s tím, když vidím pořád před sebou tu sebevražednou trajektorii vývoje lidské společnosti ?

Cítím, že na to mám schopnosti s tím něco udělat, tak se snažím a stále učím . Ano, všimla si mě už dávno řídící elita a tak jsem se dostal do jejich rukou - z toho neutečete.
Kromě vzdělávání , bylo potřeba mě různě otestovat. Představím vám aspoň jeden zátěžový test u zahrádkářů.

Zahrádku jsme si pořídili na inzerát v r. 98 na Jurance patřící svazu zahrádkářů. Místo se nám líbilo a tak jsme zde zanedbaný prostor upravili náročnou prací a za značné prostředky v krásné rekreační místo. Nevadí mi , že pozemek nevlastním. Stačí mi, že zde můžeme být.
I zde mě však dostihly "zednářské ruce ". Říkáte co to plácám....? Je přece jasné, že taková abnormální iniciativa jaká jsem ,byla pozvaná na jejich setkání - zakladního stupně, většInu těchto zvláštních aktivních lidí, poznám ihned.
Zednáři jsou malopočetná elita od různých " duchařů", jogínů až po politické špičky. Jsou organizovaní nebo nikoliv. Já se řadím k lidem , které se řídí vlastním rozumem a nelze se mnou různě "postrkávat". Tudíž jsem neorganizovaná osobnost.

Po mých působeních na Fórech 2000 a předložených společenských receptech jako GLOBÁLNÍ PROGRAM PŘEŽITÍ atd. jsem dostal před Klausem nabídku na pozici presidenta.
Poděkoval jsem a nepřijal. Necítil jsem se ještě na to a hlavně, pokud nemáte připravené občany ekologickou osvětou, na radikální recepty sebeomezení - nic nedocílíte a jste pouhá figurka.
To se stalo třeba AL Gorovi - vicepresident USA a autor knihy ZEMĚ NA MISCE VAH.

Odmítnutím této pozice jsem byl z " figurky" v něčích rukou přeřazen na kandidáta " tvůrce " politiky. A tím začalo tvrdé mé testování , jakou zátěž vydržím. Představím vám tedy jeden test u zahrádkářů. Jak jsem již napsal stávající výbor ZO , který tehdy vedl ing. Tajovský se na výroční schůzi v kině Svratka divadelně rozhádal, odstoupil a byl sestaven nový. (porovnejte se současnou politikou)
Zde mě natlačili do pozice jednatele. Po čase nový předseda odstoupil ze zdravotních důvodů a posunuli mě do pozice předsedy - nechtěl jsem, ale přesvědčovali. Do výboru jsem si nemohl vybrat lidi - byli mi přiděleni. Zde se objevila jednatelka Kratochvílová a další...
Za chvíli přišly testy. Jeden popíšu.
Vedle mé zahrádky se objevil nový zahrádkář mladý Mgr. Šmarda (zednář - své podobné poznám) . Moc na spustlou zahrádku s polozbořenou chatkou nechodil. Naráz se do jeho boudy nastěhovali s jeho povolením nějací lidé ON a ONA . A začalo peklo ,vedle mé klidné rekreační plochy .
Příchozí pobíhali i nazí okolo chaty a hlasitě na sebe pořvávali zcela vulgární výrazy, dělali obrovské ohně hned vedle mého plotu, souložili za hlasitého řičení , pily alkohol a hádali se a řvali na sebe...
Pokusil jsem se je napomenout - zbytečně. Mezi řečí přiznal ON co je zač- je propuštěný trestanec, který seděl roky za pokus zabití svého spolupracovníka. Musel jsem s tím něco udělat. Navštívil jsem Šmardu doma a žádal ať ty osoby (mívali i návštěvy) vyhodí. Smál se mi do očí !
Jako předseda ZO jsem chtěl , aby mi výbor Kratochvílová, Lenomar....schválili vypovězení nájmu pozemku Šmardovi - neměli se k tomu a zcela evidentně si se mnou tihle nastrčení zednáři pohrávali . Stres naši rodiny byl značný, nastali mi i zdravotní problémy. Až sepsáním petice s mými sousedy na zahrádkách, kteří už toho měli také plné zuby, byl Šmarda vypovězen.
To byla jen jedna ukázka testu, kterých i zde u zahrádkářů bylo více.
Výsledek byl , že jsem složil funkci předsedy a mnoha lidem řekl co se zde děje.
Nelze se tedy divit averze k stávajícímu výboru Kratochvílová - Lenomar ...

POUČENÍ PRO MNE ? NIKDY UŽ NEVEZMU ŽÁDNOU POLITICKOU VÝKONNOU FUNKCI .
Pouze v ČSOP ZO Rosnička - svazu ochránců přírody na počátku mé cesty jsem měl lidi své, známé z okolí bydliště, lidi kterým jsem důvěřoval a oni mně. Všichni jsme měli na sebe kontakty , scházeli se co dva týdny na brigádách, u táboráků s hudbou, na pracovních schůzkách...

Moje pozice je EKOLOGICKÁ OSVĚTA VEŘEJNOSTI - je to víc , než obtížné.

Zdraví Jirka Ohnutek www.jirkaklub.cz


Nebyly zaslány žádné odpovědi.