< návrat zpět

EKOLOGICKÁ POLITIKA , VZKAZY, NAZORY


Téma: Peníze , židé a moc...a holokaust rss

Zaslal/a 2.5.2018 13:29

Novinky . cz
.....................
Židé si holokaust způsobili lichvařením, řekl Abbás. To má být partner k míru? ptá se Izrael

Izraelští politici a židovské organizace odsoudili pondělní projev palestinského lídra Mahmúda Abbáse, v němž řekl, že holokaust byl důsledkem finančních operací Židů, uvedla ve středu stanice BBC.

„Židé ve východní a západní Evropě byli po staletí opakovaně masakrováni, což vyústilo v holokaust,” řekl Abbás. „Proč se to ale dělo? (...) Oni říkají 'protože jsme Židé'. Představím vám tři Židy a jejich tři knihy, ve kterých píší, že nenávist vůči Židům nebyla důsledkem jejich náboženské identity, nýbrž toho, co dělali ve společnosti,” řekl palestinský vůdce v Ramalláhu na Západním břehu Jordánu na zasedání Palestinské národní rady, což je zákonodárná instituce Organizace pro osvobození Palestiny (OOP).

Abbás rovněž řekl, že aškenázští Židé, jejichž předkové pocházejí ze severovýchodní a střední Evropy, „nejsou příbuzní Semitů”. Aškenázští Židé tvoří jednu z největších komunit v Izraeli a řada izraelských premiérů, včetně současného předsedy vlády Benjamina Netanjahua, patřila k této skupině.

Netanjahuův mluvčí Ofir Gendelman označil Abbásův projev za antisemitský a trapný: „Muž, který popírá tisíce let starý vztah Židů k Izraeli, viní Židy za holokaust a tvrdí, že Hitler Židům pomáhal, je zcela mimo realitu a nepřeje si mír.”

Mezinárodní židovská nevládní organizace Liga proti hanobení (ADL), která sídlí v New Yorku, projev rovněž odsoudila. Jde podle ní o „pseudoakademická tvrzení” a dodala, že Abbásovy názory podněcují palestinský antisemitismus.

Spojování Židů s lichvou má původ ve středověké Evropě, kde bylo křesťanům zakázáno půjčovat na úrok, zatímco Židům v mnoha zemích bylo naopak zapovězeno vykonávat většinu běžných řemesel.
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Je fakt, že peníze, banky ...to je obrovská MOC !
Skutečně velké peníze se dnes už nevydělávají podnikáním - rizikem, že zkrachuji,
nýbrž RENTIÉRSKÝM kapitalizmem (Doc. Švihlíková)
Vůdci jako Hitler i Stalin, židy a jejich moc nenáviděli.... Lichva, speklace, kšeftaření - to je špatně , ať to dělá kdokoliv.

Zkusme to změnit a propagovat POCTIVOU, SPOLEČENSKY UŽITEČNOU PRÁCI !

Jirka www.jirkaklub.cz


Nebyly zaslány žádné odpovědi.