< návrat zpět

EKOLOGICKÁ POLITIKA , VZKAZY, NAZORY


Téma: NEUJEDNOCENÍ ekologové rss

Zaslal/a 10.5.2018 7:33

NEUJEDNOCENÍ ekologové
-----------------------------------
Prof. David Storch v časopise TÉMA z 4.5. 2018
v článku KDYŽ SE PŘEMNOŽÍ ČLOVĚK (to má plnou pravdu) píše například - " pokud se odborná veřejnost i zúčastněné instituce SHODNOU, že na Šumavě se nemá kácet v prvních zónách, tak pro přírodu jednotlivec udělá nejvíc , když se k tomu postaví s respektem ".
Pane ekologu - řediteli centra na UK , NEMÁTE PRAVDU. Byl jsem osobně u mnoha jednání odborných špiček ( viz. www.jirkaklub.cz) a tito si zcela zásadně protiřečili a hádali přes média o svoji pravdě jak řešit Šumavu.

Jistě, světoví odborníci se OBECNĚ shodují, že je ZLE a Globální ekologický systém je ve stavu celkové nerovnováhy. Pokud se však podíváme na jednotlivé státy - KONKRÉTNOST CHYBÍ !
Co třeba u nás doma v české republice ? Neslyšel jsem za svých 32 roků co se pohybuji mezi ekologickými odborníky až po nejvyšší úroveň, že by se UJEDNOTILI na zásadním prohlášení k veřejnost jako:
" Občané naši země, dostali jsme se na našem území do stavu NEROVNOVÁHY S PŘÍRODOU. Ekologické přetížení je již 3 násobné a stále ROSTE. Příčinou je v našem teritoriu nadměrný konzumní styl značně převyšující základní lidské potřeby a vysoká hustota počtu obyvatel (zvláště prudký nárůst Cikánské populace v posledních desetiletí ). Což v SYSTÉMU max. zisku a honbou za supertechnologiemi vede s jistotou ke zkáze naši civilizace a k válce.
Proto musíme rázně "šlápnout na brzdu" a neprodleně zavést v zájmu zachování života našich dětí RADIKÁLNÍ OPATŘENÍ.
Musíme přejít na SEBEOMEZENÍ RŮSTU a hospodářství RESPEKTUJÍCÍ přírodní limity. Je třeba zásadně omezit naši spotřební životní úroveň, ukončit bezhlavou honbu za penězi a převést společnost na nový , zdravější a vnitřně spokojenější životní styl.
ČAS OBRATU CHODU SPOLEČNOSTI VYPRŠEL , máme poslední pokus . Je třeba konat ! "

Nemá smysl abych zde vyjmenovával celou řadu ekologických osobností od Moldana,Librové, Nováčka, Ryndy, Vondrouše, Kužvarty, Marka.......atd.
a celou řadu placených institucí - všichni o sobě vědí a UJEDNOTIT SE zatím NEDOKÁZALI !
Tak píše Storch o obecném přelidnění (díky aspoň za to), o dílčím problému palmového oleje nebo o problémech hospodářských rybníků....

Tisíce vědců sepisuje obecné varovné petice , ale o konkrétních ZÁSADNÍCH ekologických problémech doma mlčí a hlavně NETÁHNOU UJEDNOCENĚ ZA JEDEN PROVAZ !

VEŘEJNÉ MÍNĚNÍ JE PAK ZMATENO, lidi si říkají kdoví jak to je...a i odvážní, schopní politici (ještě se vyskytují) se nemají o co OPŘÍT !

ZMĚNÍME TO ? !
Jirka www.jirkaklub.cz


Nebyly zaslány žádné odpovědi.